Yumurtalık kanseri - resimleri

Yumurtalık kanseri - kanseri olduğu kadınlarda yumurtalık dokularının formları. Yumurtalık) gelişir sırasında gebelik ve büyüyen bir bebek olan kadın üreme (bezlerin bulunduğu her tarafında uterus organ. Yumurtalık ve östrojen üretimi) progesteron (kadınlık hormonları. ) Ova denilen yumurtalıkların da üretmek yumurta, (. Yumurtalık kanseri yumurtalıkların iki geliştiği zaman normal ya da başlamak hücreleri yumurtalık bir tümörlerde malign büyümeye kontrolsüz ve üretmek.

Yumurtalık kanseri - belirti ve bulguları

Over kanseri "sessiz katil" hastalık gelişmiş kadar hiçbir belirti ve kür şansı veya remisyon olduğundan küçük denir. Ancak, aşağıdaki belirtilerden çok daha muhtemel kadınlarda yumurtalık kanseri ile genel popülasyonda kadınların daha vardır. Bu belirtiler şunlardır:

over kanseri raporu ile Kadın belirtiler kalıcı olduğunu ve vücutlarının normal bir değişiklik gösterir. Frekans ve / veya bu tür belirti sayısı yumurtalık kanseri tanısında önemli faktörlerdir. Bazı çalışmalarda da erken evre yumurtalık kanseri bu belirtiler üretebilir olduğunu göstermektedir. tercihen kendi doktorunuza danışmalısınız neredeyse her gün için daha birkaç hafta daha bu belirtileri olan kadınlar, bir jinekolog. Acil tıbbi değerlendirme mümkün olduğunca erken hastalık tespit yol açabilir. Erken tanı gelişmiş prognoz ile ilişkilidir.

Yumurtalık kanseri - Tedavi

yumurtalık kanseri güncel tedavi kemoterapi artı radyoterapi bazen cerrahi kombinasyonu dayanmaktadır.