Skuamöz hücreli karsinom - resimleri

Skuamöz hücreli karsinom - en yaygın kanser türü deri ikinci. en çok hücreli karsinom, yaygın cilt kanserleri, bu iki tür kolektif olarak adlandırılan kanser kanseri deri - melanom dışı olarak bazal birlikte.

Olguların çoğu skuamöz hücreli karsinom ) UV (güneş ışığı ultraviyole ve neden dolayı maruz kalma. Bu faktörler daha fazla risk ya da kişinin sahip biri artar da risk skuamöz hücreli carcinomuluii:

Skuamöz hücreli karsinom - belirti ve bulguları

Semptomlar ilgili organlara göre çok değişkendir.

Skuamöz hücreli karsinom deri ile nodül olarak küçük başlar ve artan merkezinde nekrotik hale gelir ve otobüs ülser bir dönüşür.

Skuamöz hücreli karsinom - Tedavi

Bundan önce, skuamöz hücreli karsinom potasyum tedavi olmak, tanı biyopsi ile teyit olmalıdır. Bu basit işlem ve ofis olmak gerçekleştirilen olabilir doku küçük bir miktar kaldırmayı içerir, muayene, mikroskopik çok olabilir onlar. Eğer tanı skuamöz hücreli karsinom , tedavi mevcut cerrahi çeşitli cerrahi seçenekler ve sigara. Dermatolog faktörler diğer hasta ve durumu seçeceğiz uygun bir tedavi alma dikkate tümör, sağlık özellikleri konumu, büyüklüğü, mikroskobik.

Çoğu tedavi seçenekleri sadece lokal anestezi gerektiren göreli olarak küçük ofis prosedürü vardır.
Bunlar: