Seboreik dermatit - resimleri

Seboreik dermatit - resimleri

copyright:
wikimedia.org

Seboreik dermatit - resimleri

copyright:
wikimedia.org

   

Seboreik dermatit - bolluk kırmızı deri ve kepek bir, kaşıntılı kabuğu soyulan yaygın cilt durumu esas etkileyen kafa derisi, neden. Seboreik dermatit alanlar olabilir vücudu da etkileyebilir, yüz, üst göğüs, sırt ve diğer.

Seboreik dermatit, ancak zararlı değildir rahatsız ve çirkin olabilir. Seboreik dermatit belirti ve bulgular tanıyarak ve kişisel bakım (reçetesiz) ve hiçbir ilaç kombinasyonu ile tedavi edilebilir.


Seboreik dermatit - belirti ve bulguları

seboreik dermatit kesin nedeni bilinmemekle birlikte oluşun katkıda birçok faktör vardır:

Yaygın belirti ve seboreik dermatit dahil belirtileri:

Seboreik dermatit - Tedavi

sonsuza seboreik dermatit garantaeze tedavisinde bir tedavi yoktur, ancak tedavi belirti ve semptomları kontrol edebilirsiniz. Tedavi cilt tipi, vücudunuzun üzerinde görünen durumu ve konumu şiddetine bağlıdır.

ilaçlarla Şampuanlar kafa derisi seboreik dermatit tedavisinde ilk adım olmalıdır. Aşağıdaki maddelerden birine içeren bir şampuan seçin:

iki ya da üç kez bir hafta yıkama başlar, sonra semptomların kontrol edilir günlük kadar şampuan kullanmayı deneyin. Bir süre şampuan birini yazarsanız onların etkinliğini kaybeden, sonra kepek önleyici şampuanlarda iki tür arasında değişen deneyin. 3-5 dakika saçlı deride bırak - Bu tıbbi malzemeler çalışma olanağı sağlar.

yüz ve vücut üzerinde seboreik dermatit
nonscalp için Tedaviler: kontrol belirtileri yardımcı olabilecek diğer kişisel bakım önlemleri ile birlikte krem ​​(reçetesiz) antifungal ya da anti-kaşıntı, iltihaplanma ve birikimi kullanarak cilt ölçekleme azaltmak için.

yardımcı olursanız bu değil tedbirler, doktorunuz tedavi olabilir reçete topikal kortikosteroidler, antifungal yamalar için iki kombinasyonu bir ilaç ya. Elbette tedavi ortak bir desonid Nizoral) ve (içeren bir günlük rejiminin ketokonazol (Desowen) cilde uygulanır. Lamisil), terbinafin (reçeteli ilaç gibi olabilir eğer seçenek Oral seboreik dermatit gövde kısmının çok etkileyen bir.